زندگانی آنا لوگینوا

آنا لوگینوا، متولد ۱۹۷۸، یکی از برجسته ترین و مشهورترین بادیگاردهای زن روس بود. او مؤسسه‌ای را به نام «استیلت» در سال ۲۰۰۵ تشکیل داده بود که در آن به کمک مأموران بازنشسته «ک‌گ‌ب»، بادیگاردهای زن را با مهارت‌ها و توانایی‌های لازم آموزش می‌داد تا از میلیونرهای مسکو و خانوادهشان محافظت کنند. او پیش از وارد‌شدن به عرصه بادیگاردی، در زمینه تبلیغات کار می‌کرد و یکی از مانکن‌های گران‌قیمت و رده‌بالایی بود که بارها در آگهی‌های تجاری کمپانی‌های بزرگی چون شانل و بی‌ام‌و حضور داشت. در تبلیغاتی که برای کمپانی بی‌ام‌و ضبط می‌شد، او به‌ناچار رانندگی را در حد حرفه‌ای آموخت، سپس طرز استفاده از اسلحه را یاد گرفت و پس از آن به دلیل علاقه به هنرهای رزمی به سمت این رشته کشیده شد. هیجان این کار برایش از کار تبلیغانی بیشتر بود و او سرانجام با گذراندن دوره‌های تخصصی، حرفه بادیگاردی را برای خود انتخاب کرد.

از نظر او بادیگاردهای زن، کارایی بیشتری نسبت به بادیگاردهای مرد دارند؛ چرا که آن‌ها می‌توانند به‌راحتی و بدون جلب توجه با مشتریان خود جلسات مهم، قرارهای دوستانه و حتا در رستوران‌ها همراه باشند و همه هم فکر می‌کنند که آن‌ها همسرشان‌اند، در حالی که بادیگاردهای مرد معمولاً باید بیرون از محوطه انتظار بکشند و مراقب باشند. آنا در یک حادثه ماشین‌ربایی به علت جراحات وارد‌آمده به سرش، جان خود را از دست داد. در ۲۷ ژانویه ۲۰۰۸ او در حالی که قصد داشت سوار پورشه نقره‌ای‌رنگ خود شود، ناگهان مردی به سمتش حمله کرد و او را از ماشین به بیرون پرت کرد و خود پشت فرمان قرار گرفت؛ اما آنا لوگینوا که به توانایی‌های دفاعی خود ایمان داشت، تسلیم نشد و مقاومت کرد و در حالی که به دستگیره در چنگ انداخته بود، سعی داشت آن را باز کند. آنا حدود ۱۰۰ متر روی زمین کشیده شد تا این‌که سرش با کف خیابان برخورد کرد و بیهوش شد و سرانجام در اثر آسیب‌های وارد‌آمده به سرش، جان خود را از دست داد.

این زن ۲۹ ساله در طول زندگی حرفه‌ای خود، ثابت کرد زنی سرسخت و نترس است. او بادیگارد یکی از مشهورترین بوکسورهای روسیه به نام کوستاتسیزو بود و همه‌جا او را همراهی می‌کرد. در سال‌های اخیر ماشین‌دزدی به یکی از جرایم رایج در مسکو تبدیل شده و آنا پیش از این‌همه در سال ۲۰۰۷ مورد سوء قصد قرار گرفته بود، ولی با استفاده از توانایی‌های رزمی‌‌اش‌، آن‌بار توانسته بود جان سالم به‌در برد. او در جریان آن ماشین‌دزدی، دماغ سارق را شکست و سارق فقط فرصت کرده بود، با صورتی له‌شده و دستی شکسته از صحنه فرار کند. اما دومین‌بار آنا چندان خوش‌شانس نبود و زندگی‌اش را باخت. پورشه دزدیده‌شده او چند کیلومتر دورتر از صحنه جنایت، دست‌نخورده پیدا شد. پلیس پس از بازرسی اتومبیل هیچ ردی از سارق پیدا نکرد و هنوز نمی‌داند که این تنها یک سرقت ساده و اتفاقی بوده یا یک توطئه و سوء قصد به جان آنا لوگینوا؟

این شغل پر‌مخاطره یکی از پردرآمدترین شغل‌های دنیاست که می‌تواند سرنوشتی چون مرگ، آوارگی یا شهرت را ‌همراه داشته باشد.

.ویکیپدیا