تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

زندگینامه اندی

اندی با اسم مستعار آندرانیک مددیان هنرمند مشهور ایرانی است است. این هنرمند مشهور نخستین هنرمند ایرانی است که توانست مدال افتخار جزیره الیس را کسب کند.

زندگینامه اندی

اندی با اسم مستعار آندرانیک مددیان هنرمند مشهور ایرانی است است. این هنرمند مشهور نخستین هنرمند ایرانی است که توانست مدال افتخار جزیره الیس را کسب کند.اندی در ۲ اردیبهشت ۱۳۳۷ در خانواده‌ای مسیحی در منطقه ویلای تهران به دنیا آمد و در مجیدیه تهران رشد کرد. او اولین گیتارش را در ۱۴سالگی با چوب ساخت. به گفتهٔ خودش صداهای عجیب و غریب از آن درمی‌آمد. پسرخاله‌های (سورن، گارنی، روبن) او یک گروه موسیقی تشکیل داده‌بودند و از آندرانیک هم دعوت کرده‌بودند با آن‌ها همکاری کند. او در آن گروه شروع به گیتار زدن کرد.

زندگینامه اندی

بعضی وقتها هم قطعاتی به زبان انگلیسی اجرا می‌کرد.ساز تخصصی اندی گیتار بیس است. همچنین مدتی به‌همراه کامران یغمایی (برادر کوروش یغمایی) در یک گروه راک، انگلیسی می‌خواندند.

در سال ۱۹۷۸ از سوی شرکت سی‌بی‌اس شعبهٔ تهران به این هنرمند مشهور پیشنهاد قرارداد برای تهیهٔ آلبومی به زبان انگلیسی داده شد که به‌دنبال این پیشنهاد او عازم لس‌آنجلس شد. به‌دنبال سفر به آمریکا علاقه وی به موسیقی بیشتر شد.اندی با مؤسسه‌های خیریه و سازمان‌های حامیان صلح جهانی همکاری داشته‌است. و همچنین با خواننده‌های مشهور جهان آهنگ‌هایی ضبط و منتشر کرده‌است.

زندگینامه اندی

وصلت این هنرمند مشهور

ساعت یازده و یازده دقیقه ی روز یازدهم ماه یازدهم سال دوهزار و یازده، اندی هنرمند مشهور ایرانی-ارمنی و دوست دختر آمریکایی اش شینی بعد از هفده سال آشنایی، عقد ازدواج بستند. جشن عروسی اندی و شینی که برای سه شب پیاپی برنامه ریزی شده بود پس از مراسم عقد اداری آغاز شد.

زندگینامه اندی

منبع ویکی‌پدیا بیتوته
ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of