تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

زندگینامه برام استوکر

برام استوکر نویسنده اهل کشور ایرلند و تولید کننده داستان معروف دراکولا است. برام استوکر جزو نویسندگان سبک کلاسیک وحشتناک است.

زندگینامه برام استوکر

برام استوکر نویسنده اهل کشور ایرلند و تولید کننده داستان معروف دراکولا است. برام استوکر جزو نویسندگان سبک کلاسیک وحشتناک است.او فرزند اخر خانواده‌ای متشکل ازهفت‌ فرزند بود. تا هفت‌ سالگی تقریباً همه مطمئن بودند که به‌دلیل بیماری در سنین کودکی، هرگز قادر به راه رفتن روی پاهای خودش نخواهد بود. این بیماری و نیاز او به کمک دیگران در زندگی، تجربه‌ ای عمیق بر افکار او گذاشت که بعدها در آثار ادبی او مشاهده شد. «خواب ابدی» و «رستاخیز مردگان»، که مفاهیم اساسی و کلیدی داستان جاودانهٔ او، دراکولا است، نتیجهٔ مستقیم تجربهٔ اوست.

زندگینامه برام استوکر

چرا که بیشتر عمر خود را در رخت خواب گذراند. بیماری و درمان ناگهانی او از دید پزشکان چیزی جز یک معجزه نمی‌توانست باشد. بعداز طی‌کردن دوران نقاهت، او تبدیل به انسانی عادی گشت، و حتی بعداً با بازی در تیم فوتبال دانشگاه دوبلین، جایی که در آن به تحصیل تاریخ، ادبیات، ریاضیات و فیزیک در کالج ترینیتی پرداخت، یک قهرمان شد. همچنین او رئیس کالج جامعهٔ فیلسوف نیز بود و اولین نوشتهٔ او با عنوان پیروی از احساسات در نوشتن و جامعه چاپ شد و مأمور رسیدگی کالج جامعهٔ تاریخ نیز بود. او تبدیل به یک عضو مدنی شد که دورهٔ رضایت‌ بخشی در زندگی او نبود. به همین دلیل، کار دیگری در نقش یک روزنامه‌ نگار و منتقد نمایش‌های درام در روزنامهٔ پُستِ عصر (The Evening Mail) پیدا کرد. علاقهٔ او به تئاتر سبب‌ ساز آشنایی و دوستی دیرینه‌ ای میان او و هنرپیشهٔ تئاتر، هنری ایروینگ (Henry Irving) شد.

مطالب خواندنی:

استوکر در ۱۸۷۸ با فلورانس بالکوم (Florence Balcome)، که قبلاً نامزد اسکار وایلد (Oscar Wilde) بود، ازدواج کرد. سپس به‌ همراه همسرش ساکن لندن شد و عنوان مدیریت برنامه‌های تئاتر لایکوم (Lyceum Theater) را برای هنری ایروینگ پذیرفت. او تا ۲۷ سال بعد در همان مقام باقی ماند. همکاری با ایروینگ برای استوکر بسیار مهم بود، چراکه باعث پذیرفته‌ شدن او در جامعهٔ سطح بالای لندن شد و او توانست با [جیمز مک نیل ویستلر (ویسلر) (James McNeil Whistler) و سِر آرتور کونن دویل (Sir Arthur Conan Doyle) ملاقات کند. همچنین در دوره‌ای که ایروینگ در حال سفر بود، فرصت پیدا کرد تا در کنار او دور دنیا را بگردد.

زندگینامه برام استوکر

آثار برام استوکر

دراکولا، اثر برام استوکر، چاپ اول، ۱۸۹۷.او با نوشتن تعداد زیادی از رمان‌های احساسی و عاطفی، درآمد اضافه‌ ای هم برای خود ایجاد کرده‌بود. اما مشهورترین داستان او، بواسطه حضور شخصیت خون‌آشامی به نام کنت دراکولا (Count Dracula) بر سر زبان‌ها افتاد. برام استوکر در سال ۱۸۹۰ در لندن با آرمینیوس وامبری، شرق‌ شناس مجارستانی آشنا گشت و از طریق او با افسانه‌ هایی دربارهٔ شاهزادهٔ اهل رومانی، «ولاد سوم دراکولا» آشنا شد. این امر، زمینهٔ نوشتن کتاب داستان دراکولا به قلم برام استوکر گشت که در سال ۱۸۹۷ منتشر شد. قبل از شروع به نگارش این داستان، استوکر هشت سال را صرف تحقیق و بررسی در فرهنگ‌ های اروپا و خواندن افسانه‌های مربوط به خون‌آشامان کرده‌ بود.

زندگینامه برام استوکر

دراکولا یک اثر معروف از یک نویسنده معروف است که به‌ نحوه ای داستان های واقعی اثبت‌ شده، پیام ها، و نامه‌های فرستاده شده مردم است. دراکولا اساس و پایه خیلی از فیلم‌ها و نمایش‌های هالیودی است. یک کار معروف از آنها، که واقعی ترین کار با متن اصلی داشتند، متشکل از از نوسفراتو (Nosferatu) در ۱۹۲۲ و دراکولای برام استوکر در ۱۹۹۲. نوسفراتو وقتی اجرا شد که بیوهٔ استوکر هنوز زنده بود و کارگردان های فیلم به دلیل قانون حق چاپ، مجبور به عوض گردن اسم های کاراکتر ها و موقعیت ها شدند.و این بود بیوگرافی برام استوکر امیدواریم  از خواندن این مطلب راضی بوده باشید.

منبع ویکی‌پدیا راسخون
ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of