تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

زندگینامه تئودور شوان

تئودور شوان در تاریخ 7 دسامبر سال 1810 در المان به دنیا امد. زیست‌ شناس معروف آلمانی بود. پدر این زیست‌ شناس در چاپخانه شاغل بود.

زندگینامه تئودور شوان

تئودور شوان در تاریخ ۷ دسامبر سال ۱۸۱۰ در المان به دنیا امد. زیست‌ شناس معروف آلمانی بود. پدر این زیست‌ شناس در چاپخانه شاغل بود. وی در نظریه سلولی امروزی بسیار موثر بود. او جهت اولین دفعه سلول‌های شوان را کشف کرد. نیز این ادم فعال در زمینه زیست شناسی کاشف آنزیم پپسین است.

شوان تحصیلات خود را در سال ۱۸۳۴ تکمیل و به کاری در موزه‌ی آناتومی برلین مشغول شد. وی در این تایم آنزیم گوارشی پپسین را کشف کرد. وی نیز در رابطه با تخمیر و حرکات ماهیچه‌ای هم پژوهشاتی انجام داد و توانست کشف‌های مهمی انجام دهد. وی به عنوان استاد زیست شناسی ( تشریح ) دانشگاه لون، بلژیک در سال ۱۸۳۸ منصوب شد. شوان ساختار طبیعی مخمر را یافت و اصطلاح ” متابولیزم ” نیز توسط او ایجاد شده است.

مطالب خواندنی:

زندگینامه تئودور شوان

شوان نظریه‌ی سلولی ماتیاس یاکوب اشلایدن را جهت حیوانات در سال ۱۸۳۹ پیاده‌سازی کرد و نمایان کرد تمام بافت‌های بالغ حیوانات از سلول‌های جنینی ساخته شده است. شوان بعدها در سال ۱۸۴۸ به دانشگاه لیژ بلژیک رفت و در آنجا به درس دادن زیست‌ شناسی و کالبدشناسی روی اورد.

فوت این زیست شناس

در زمان اخر زندگی،  تئودور شوان به مسائل دینی روی اورد. وی تا هنگام مرگش در سال ۱۸۸۲ به پژوهش در رابطه با سلول‌ها ادامه داد. در هنگام مرگ او ۷۲ سال سن داشت.مرسی که با ما همراه بودید.

منبع ویکی‌پدیا ویکی 5040
ممکن است شما دوست داشته باشید
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x