تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

زندگینامه شهره صولتی

شُهره صولتی در سال 1327 در 14 دی چشم به جهان گشود.خواننده زن و هنرپیشه ایرانی است. این خواننده زن نیز خواهر شهرام صولتی است.

زندگینامه شهره صولتی

شُهره صولتی در سال ۱۳۲۷ در ۱۴ دی چشم به جهان گشود.خواننده زن و هنرپیشه ایرانی است. این خواننده زن نیز خواهر شهرام صولتی است. نام اصلی او که از خوانندگان زن قدیمی است فاطمه صولتی است. پدر او جزو ماهرترین ویالون‌ نوازان آن زمان بوده‌ است. این خواننده زن ۷ سال داشت که از عشق خود به موسیقی اگاه شد و با پشتیبانی خانواده‌ اش به مدرسه عالی موسیقی رفت تا با موسیقی آشنا شود.

زندگینامه شهره صولتی

شهره که از بهترین خوانندگان زن قدیمی ایران است در ۱۵ سالگی، به دنیای هنر داخل شد و خوانندگی را تا الان ادامه داده است. اولین اهنگ این خواننده زن با عنوان دختر مشرقی با ترانه ای از منصور تهرانی و آهنگ محمد شمس بود. اسم این خواننده زن بعد از ترانه تو که نیستی در بین مردم و همچنین در بین خوانندگان زن قدیمی پخش شد. بعد از داخل شدن شهره صولتی به فضای موسیقی پاپ، شرکت ها به قرار داد بستن به او روی اوردن. تصویر وی، روی جلد اول برای مجلات هفتگی شد. یکی از دلایل  معروفیت اوخواندن در کاباره میامی بود که در آن دوره هواداران زیادی داشت.شهره بعد از چند سال  وارد سینما شد و در کنار داریوش اقبالی در فیلم فریاد زیر آب ایفای نقش  کرد.

مطالب خواندنی:

زندگینامه موتزارت

زندگینامه امین رستمی

زندگینامه شهره صولتی

شهره یک اهنگ برای فیلم ناتمام (بادامهای تلخ) در کنار داریوش خوانده بود که با لغو فیلم چند سال بعد این ترانه را بصورت جدا پخش کردند وسبب معروفیت بیشتر هر دوشان شد نام ترانه شبگرد (اشک من) بود. وی به ستاره محبوب آن سال‌ها شناخته شده بود. ودر سال ۱۳۵۶ در کنار سعید کنگرانی مجری یک شوی تلویزیونی به نام (ستاره باران) بودند.

زندگینامه شهره صولتی

مهاجرت این  خواننده زن معروف به آمریکا

 

شهره صولتی در سال ۱۳۵۷ به آمریکا مهاجرت کرد و در نیویورک زندگی کرد. بعد از یک سال بودن در این شهر وصلت کرد و نتیجه وصلتنش یک دختر به اسم طناز است. اولین اهنگ هایش در خارج از کشور در آلبوم «طلسم» منتشر شد. او در در سال ۱۳۶۳ به لس آنجلس آمد و در این شهر ماندگار شد.مرسی که تا پایان بیوگرافی شهره با سایت ماندگار تاریخ ما همراه بودید.

منبع ویکی‌پدیا بیتوته
ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of