تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

زندگینامه لیلا فروهر

لیلا فروهر در چهارم ماه اسفند سال 1337  در تهران متولد شد. خواننده پاپ و هنر پیشه اسبق سینما و تئاتر زمان پهلوی است.

خرید مجموعه کتاب های تاریخی

زندگینامه لیلا فروهر

لیلا فروهر در چهارم ماه اسفند سال ۱۳۳۷  در تهران متولد شد. خواننده پاپ و هنر پیشه اسبق سینما و تئاتر زمان پهلوی است. لیلا فروهره هفت سال بعد از انقلاب  بعد از سپری کردن زمانی از ایران خارج شد. و در اول از ترکیه به فرانسه سفر کرد و بعد از سال ۱۹۸۸ تا الان در لس آنجلس می زیستد.

لیلا فروهر فرزند بازیگر و هنرمند معروف جهانگیر فروهر است و بازیگری را در سینمای ایران را سن پنج سالگی شروع کرد و بعد از آن در نوجوانی به زمینه موزیک علاقه مند شد.این خواننده پاپ قبل از انقلاب در بیشتر از ۴۵ اقر ایرانی ایفای نقش انجام داده بود و بعد از کوچ به آمریکا بیشتر از ۲۰ آلبوم ارائه داده بود.لیلا فروهر نیز در کشورهای همایسه ایران مثل تاجیکستان، ارمنستان، افغانستان نیز معروف است.

لیلا فروهر در سال ۱۳۴۴ با اثر های «مراد و لاله» و «خروس جنگی» به سینمای ایران پا گذاشت و با با اینکه کودکی بیش نبود از فعالترین بازیگران ایران بود. تا جایی که به او لقب «کودک خردسال سینمای ایران» را دادند. از بهترین کار های این خواننده پاپ به عنوان بازیگر می‌توان به اثر  سلطان قلبها ساخته محمدعلی فردین اشاره کرد.

زندگینامه لیلا فروهر

شروع فعالیت هنری این خواننده پاپ

 

مطالب خواندنی:

لیلا از بچگی فعالیت هنری خود را شروع کرد؛ و در اثرمراد و لاله و بعد در اثر خروس جنگی بازی کرد. در ۹ سالگی در اثر سلطان قلب‌ها به همراه محمدعلی فردین ایفای نقش کرد. شهرت و هنر لیلا در اثر سلطان قلب‌ها تا درجه ای برای محمدعلی فردین شیرین بود، که زاد روز لیلا فروهر را در سندیکای بازیگران برپا کرد. لیلا در اثر من هم گریه کردم به همراه بهروز وثوقی بازی کرد.

لیلا همچنین در نوجوانی در فیلم‌های زیادی به بازی پرداخت؛ که می‌توان به فیلم‌هایی چون (رابطهٔ جوانی، همکلاس، میهمان و شب آفتابی) اشاره کرد.لیلا از ۱۴ سالگی خوانندگی را به‌طور حرفه‌ای آموخت و خواند و خالق آثاری از جمله شمیم، دلم تنگه، دو پرنده، کلاغ‌های خبر چین، نیاز، چشمه نور، جولین و… شد ضمنا لیلا فروهر تنها خواننده ای است که توانایی اجرای پاپ و سنتی را به بهترین شکل ممکن را دارد.

زندگینامه لیلا فروهر

 

کوچ لیلا فورهر از ایران

وی بعد از انقلاب ایران به دادگاه‌های انقلاب اسلامی رفت. لیلا بخاطر ممنوعیت خوانندگی زنان و کمی مشکلات متفرقه در سال ۱۳۶۵ به کردستان ترکیه مهاجرت و بعد به استانبول رفت، بعدبه آلمان رفت و با گذشت چهار روز به فرانسه مهاجرت و در فرانسه، مادر، خواهر و برادر خود را بعد از یکسال دوری مشاهده کرد. لیلا در سال ۱۹۸۸ میلادی به آمریکا سفر کرد و اقامت شهر لس آنجلس را گرفت و در آنجا هم به خواندن در کنسرت‌ها و تولید آلبوم ادامه داد.

وی نیز در خیلی از نمایشنامه‌ها ی تلوزیونی بازی کرد که معروفترین آن‌ها شهر فرنگ در کنار پرویز کاردان، شهرام شب‌پره و فریبا فروهر بود و همچنین نمایشنامه‌های مطب و کلانتری با هنرنمایی لیلا و بازی شهره آغداشلو و هوشنگ توزیع.مرسی که تا پایان این مقاله با سایت ماندگار تاریخ ما همراه بودید.

زندگینامه لیلا فروهر

منبع ویکی‌پدیا سماتک
ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of