تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

زندگینامه محسن افشانی

محسن افشانی بازیگری که با سریال ترانه مادری در تلویزیون شناخته شد در برنامه دلویزیون از خاطرات ترانه مادری و ماجرای عشقی که به ازدواج ختم نشد گفتگو کرد و احساساتی بودن کار دستش داد.وقتی احساساتی بودن کار دست محسن افشانی می‌دهد.همه چیز درباره محسن افشانی و گریه برای عشقش

همه چیز درباره محسن افشانی و گریه برای عشقش

محسن افشانی بعد از درود و احوال پرسی در برنامه دلویزیون گفت;خیلی دلتنگت بودم باربد و خیلی وقت بود تو رو ندیدم و درمورد شروع حرفه بازیگری اش گفت;من نخستین بار کارم را با تئاتر نخست کردم و یک روز سر اجرا بودیم و تدوین گر برنامه نیم رخ من را دیده بود و به کارگردان این برنامه معرفی کرد. کارگردان برنامه نیم رخ از من خواهش کرد که من را ببیند و تدریجی و به طور اتفاقی وارد دنیای اجرا شدم و بعد از آن به گروه ترانه مادری معرفی شدم.

حسین سهیلی زاده یکی از افرادی بود که شمار زیادی از ما جوان ها را به تلویزیون معرفی کرد و من واقعا از ایشان ممنونم و ترانه مادری یکی از برترین کارهای من بود.محسن افشانی در بخشی از گفتگو هایش درمورد ترویج شبکه های مجازی و گفتن ناحق گفتگو کرد و گفت ; خیلی وقتها من می‌ترسم تنها جایی بروم چون خیلی در شبکه های مجازی تهدید شدم و خیلی وقتها خسته شدم از این اوضاع.

من در یک برنامه زنده تلویزیون به همراه خواهرم رفته بودم و روی آنتن خواهرم را بوسیدم و فردای آن روز کلی تصویر از من منتشر شد و اعلام کردند محسن افشانی روی آنتن تلویزیون همسرش را بوسید
اما من مجرد هستم و ازدواج نکرده ام.باربد بابایی از این بخش گفتگو محسن افشانی بهره گیری کرد و گفت; محسن چرا ازدواج نمی کنی؟ تو ۲۸ سال داری و نزدیک به ۲۹ هستی چرا ازدواج نمی کنی؟

بازیگر ترانه مادری گفت; اگر حساب بانکی ام پر باشد و بدانم دغدغه ای ندارم حتماً به فکر ازدواج کردن می افتم.عدم درک صحیح از سیستم کاری ما و بی قانونی زمان کاری ما باعث می شود کسانی که خارج از این حرفه میباشند و با بازیگران زندگی مشترک را نخست میکنند نتوانند این شرایط را بردباری کنند و احتمالا علت خیلی از طلاق های هنرمندان این باشد.

مجری برنامه دلویزیون درمورد عاشق شدن محسن افشانی پرسید که گفت;من عشق گمشده ای دارم که به ازدواج نرسید و بغض در این لحظه بر این بازیگر جوان غالب شد و اشک از چشم هایش روانه شد و علت این جدایی را بردباری نکردن طرف مقابل اعلام کرد.

باربد بابایی با مشاهده حال عجیب محسن افشانی که دیگر نمیتوانست با بغضی که راه گلویش را بسته بود در برنامه گفتگو کند ادامه داد;محسن با شناختی که من از او دارم آدم بسیار با احساسی هست
و حتماً گودی آن عشق برایش بسیار چندان بوده هست و از محسن افشانی پرسید ازدواج کرده طرف مقابلت که بازیگر جوان در حالیکه اشک از چشمانش روانه بود گفت ;

نمی دانم , اگر ممکن هست چند لحظه بریم و برگردیم.بعد از یک رفت و برگشت حال محسن افشانی بهتر شد و خاطره ای از ترانه مادری برای تماشاگران تعریف کرد و باز هم از آقای سهیلی زاده برای نقشی که در موفقیت هایش داشت تشکر کرد.

محسن افشانی بعد از این برنامه تصویر و متن زیر را در اینستاگرام منتشر کرد; چقدر بعضى آدما میتونن فرصت طلب باشن! من دلم براى کسى تنگ شده که خاطرات خوبى باهاش داشتم؛ و این موضوع ناخودآگاه در برنامه اى مطرح شد! اکنون بعضى ها دارن به نفع خودشون این موضوع رو برمیدارن و براى خودشون و شهرتشون جولان میدن! کسى رو که بهشون علاقه مند هستم به اختصار س.ت.خ میباشند و سایرین مدعیان این رخداد میباشند….!!ممنون

بیوگرافی محسن افشانی

مجری و بازیگر نوپا در یازدهم فروردین ۱۳۶۸ چشم به دنیا گشود .رشته اش در دبیرستان ریاضی فیزیک بوده . به مهندسی شیمی و میکانیک خیلی علاقه داره.

صاحب یک خواهر بزرگتر از خودش هست . از کودکی دوست داشت بازیگر بشه ولی با دادن تستی سر از کار مجری گری در آورد.نخستین برنامه اش در مجری گری آستانه بود بعد در برنامه های «ما دو تا», «بوم سفید» و «درود بهار» نیز بعنوان مجری ظاهر شده و در حرفه بازیگری در گاراگاهان و ترانه مادری حضور داشته.

شیرین ترین خاطراتش رو اتفاقاتی می دونه که در حین مجری گری زنده براش می افته.در وب نویسی هم دست داره و ۲٫۵ سال نیمه کاره وب نویسی انجام داده .دوستانش از خطش خیلی تعریف میکنند.

گفت و گو; 

از چه زمانی وارد این عرصه شدی؟

افشانی; چهار سال پیش با تئاتر شروع کردم, علی مختارزاده که دو تا از کارهای مرا دیده بود از برنامه آستانه تماس گرفت و برای بازی در یکی از آیتم‌ها, پس از یک ماه به من پیشنهاد اجرا داد, دیگه از همان جا پله‌پله رفتم جلو تا شدم مجری اول برنامه, پس از آن برنامه «مادوتا» و «درود بهار» که قرار بود ۹۰ تا برنامه روی آنتن برود که تنها ۶۰ قسمت از آن اکران شد. در جام‌جم هم برنامه زنده «بوم سفید» را اجرا می‌کنم.

چگونه برای این کار معرفی شدی؟

مطالب خواندنی:

افشانی; از دو سال پیش با محمد حمزه‌ای «دستیار کارگردان» آشنایی داشتم «قرار بود در کار دیگری همکاری کنیم اما از آنجا که کنکور داشتم, منتفی شد» فروردین ‌ماه سال جاری تماس گرفتند برای این کار, گرچه پیش از این هم یک نقش کوچک در قسمت سوم سریال «کارآگاهان» به کارگردانی آقای لبخنده ایفا کردم.

متولد چه سالی هستی؟

افشانی; یازدهم فروردین ‌ماه سال ۶۸.

چرا در رشته هنری شرکت نکردی؟

افشانی; همۀ گفتند که بازیگری را به شکل آکادمیک و دانشگاهی پیگیری کن, اما خودم دوست ندارم. من عاشق مهندسی شیمی و مکانیک هستم. /گریه محسن افشانی در تلویزیون

با چه معدلی دیپلم گرفتی؟

افشانی; با معدل کل ۱۴/۱۸ دیپلم گرفتم.

قصد داری تا کجا بازیگری را دنبال کنی؟

افشانی;حداکثر تا چهار یا پنج سال دیگر.

یعنی آن قدر این حرفه را برای خودت محدود کردی؟

افشانی; نه! محدود نکردم, چون بازیگری جزء اهداف من در زندگی نبوده, همیشه دوست داشتم,مهندس شوم بازیگری از سرگرمی‌های جدی من به حساب می‌آید.

اجرا هم…؟

افشانی; اجرا که همیشه حکم بازی برایم داشته یک نوع شوخی و خاله بازی.شاید به این دلیل که ویژگی‌های یک مجری مانند بیان و شیوه اجرا را هیچوقت نداشته ام.همیشه جلوی دوربین بازی کردم چه در مقام مجری چه بازیگر.

پیشتر کار با این گروه حرفه‌ای را تصور می‌کردی؟

فشانی; مانند خیلی‌ها این سوال برای خودم هم وجود دارد که چرا من انتخاب شدم؟این گزینه خیلی برایم عجیب بود, من از هیچ یک از استعدادهایم بی خبر نبودم و می‌دانستم که می‌توانم مفید باشم,
اما مدام فکر می‌کنم که چقدر زود و چقدر مفید در این جایگاه قرار گرفتم.به هر حال گزینه یک مجری برای چنین نقشی تا حدی سخت هست,من بسیار از این رخداد خوشحالم و تشکر می‌کنم که چنین فرصتی به من دادند.

چند تا خواهر و برادر داری؟

افشانی; تنها یک خواهر بزرگ‌تر دارم.

خانواده چقدر در این زمینه مشوقت میباشند؟

افشانی; من همیشه سپاسگزارشان هستم, در این مدت خیلی اذیت شدند نقش خانواده واقعا قابل ‌انکار نیست.شاید آن روزها که برای تئاتر می‌رفتم کارم را جدی نمی‌گرفتند,ولی از زمانی که اولین تصویر از من اکران شد جدی گرفتند و گرچه مطمئن.

بهترین بازیگر و بهترین مجری از نظر تو؟

افشانی ; حامد بهداد و رضا رشیدپور.

ممکن است شما دوست داشته باشید
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x