تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

زندگینامه احمد احمدى

محتویات
  1. منبع:

زندگی‌نامه مشاهیر تاریخ ما:

زندگی
احمد احمدی در ۱۵ اسفند ۱۳۱۲ در شهر ملایر در خانواده ای کشاورز به دنیا آمد. جامع المقدمات را در روستای زادگاه خویش خواند. سپس در سال ۱۳۳۱به مدت پنح سال تا نیمه سطح را در شهرستان بروجرد فرا گرفت و در سال ۱۳۳۶ به حوزه علمیه قم رفت و دروس تفسیر و فلسفه اسلامی را از محضر استاد علامه طباطبایی و نیمه دوم سطح را در خدمت آیات عظام سیدمحمدباقر طباطبایی سلطانی، فکور، نوری همدانی و مشکینی و دروس خارج را از محضر آیات عظام بروجردی، امام خمینی(ره)، نجفی مرعشی، محقق داماد تلمذ کرد.
همزمان با تحصیل در قم، دکترای فلسفه غرب را از دانشگاه تهران گرفت و از سال ۱۳۵۳ تاکنون عضو گروه فلسفه دانشگاه تهران است. احمد احمدی در اوائل دی ماه ۱۳۶۰ به دستور امام خمینی(ره) عضو ستاد انقلاب فرهنگی و سپس عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی شد و هم اکنون نیز عضو آن شورا است.
وی از بنیانگذاران اصلی دانشگاه تربیت مدرس است و خود به مدت ۱۴ سال ریاست دانشکده علوم انسانی آنجا را به عهده داشته است. همچنین بخش تربیت مدرس دانشگاه قم در مدرسه دارالشفاء را راه اندازی و تا چند سال اداره کرده است.
حجت الاسلام احمد احمدی، سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی برای دانشگاهها (سمت) را در نیمه دوم سال ۱۳۶۴ تاسیس کرد و مسئولیت آن را تاکنون به عهده دارد. وی همچنین از سال ۱۳۶۳ تاکنون در دانشگاههای مختلف فلسفه تطبیقی در سطح کارشناسی ارشد و دکتری تدریس می کند.

آثار
– تاملات دکارت
– نقد تفکر فلسفه
– گزیده متون فلسفه اسلامی به زبان عربی
– فلسفه تطبیقی

مطالب خواندنی:

منابع:
– www.andishvaran.com
– http://www4.irandoc.ac.ir

منبع:

  • سایت مشاهیر تاریخ ما، اِنی کاظمی
  • http://bashgah.net/fa/category/show/64950

تاریخ ما امیدوار است با انتشار بیوگرافی بزرگان تاریخ، قدمی در راستای بهبود وضعیت فرهنگی و حافظه تاریخی مردم کشورمان بردارد. / انی کاظمی

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.