تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

زندگانی حمید حامی

خرید مجموعه کتاب های تاریخی

مطالب خواندنی:

نظامی گنجوی

بیوگرافی
 
حمید حامی (متولد ۱۴ خرداد ۱۳۵۵) از خوانندگان پاپ ایرانی است که با موسیقی دانان بزرگی همچون بابک بیات، ناصر چشم آذر و… همکاری داشته‌است.

زندگی
 
حامی در خانواده‌ای علاقه‌مند به موسیقی بزرگ شد. پدر و مخصوصاً مادر او از صدای مناسبی برخوردار بودند؛ به‌طوری که خود حامی در مصاحبه‌هایش می‌گوید که «صدایش را از پدر و مادر خود به‌ارث برده‌است». او در گفته‌های خود از سخنان یکی از برترین هنرمندان تاریخ سینمای جهان نام می‌برد: «چارلی چاپلین می‌گوید: همه چی ژن است، یعنی آموزش می‌تواند مؤثر باشد ولی ژن ۹۰ درصد و آموزش ۱۰ درصد مؤثر است.»
حامی از همان بچگی فردی خجالتی بود و همین موضوع باعث می‌شد که در گروه‌های سرود مدرسه شرکت نکند؛ تا سن ۱۱ سالگی که این خجالت با خواندن در یک محیط خانوادگی از بین رفت. حامی هم‌چنین شعر می‌گوید و عکاسی و نقاشی را هم دنبال می‌کند؛ ولی به‌گفته خودش تنها کار کردن در زمینه موسیقی را دوست دارد و تنها از فعالیت کردن در زمینه موسیقی لذت می‌برد. حامی فوق‌العاده آدم احساسی و مهربانی است. او پدرش را ۱۱ سال پیش بر اثرسکته قلبی از دست داد. حامی دوست دارد هنرمند تاریخ باشد. نام حامی شریف را بابک بیات برایش برگزید اما پیش از این او را با نام حامی می‌شناختیم.
 
 
تحصیلات و فعالیت‌های هنری
 
حامی تحصیلات خود را در دبیرستان در رشتهٔ علوم تجربی دنبال کرد و همچنین به صورت آزاد در کلاسهای دکوراسیون جهاد دانشگاهی تحصیل کرد که به دلایل نامعلومی آن را نیمه تمام رها کرد.
 
 
فعالیت حرفه ای
 
حامی کار خوانندگی را در سال ۱۳۷۷ در جشن عاطفه‌ها و فیلم سینمایی فالگیر آغاز کرد. او اولین آلبوم خود را با نام حامی به‌آهنگسازی محمدرضا چراغعلی در سال ۱۳۷۹ روانهٔ بازار کرد.
او تاکنون چهار آلبوم به بازار عرضه کرده‌است. او هم‌چنین آثاری را در فیلم‌های سینمایی نظیر سام و نرگس، گل یخ، هدف اصلی و در مجموعه‌های تلویزیونی مردان کوچک، جوانی، سلام و با من حرف بزن خوانده‌است.
وی با موسیقی‌دانان بزرگی از جمله زنده‌یاد بابک بیات، مجید انتظامی، ناصر چشم آذر، محمدرضا چراغعلی و شاهین فرهت همکاری داشته‌است. علاوه بر آلبوم‌های مستقلش در سمفونی ایثار مجید انتظامی و سمفونی پیامبر شاهین فرهت نیز حضور داشته‌است.
آخرین آلبوم حامی به نام آخدا در روز ۱۳۸۹/۲/۲۹ توسط شرکت ایران گام منتشر شد. در این آلبوم ۱۲ قطعه‌ای، افرادی هم‌چون بابک صحرایی، افشین یدالهی، بابک زرین، رضا تاج‌بخش و دیگران حضور دارند. این آلبوم شامل چند موسیقی تیتراژ فیلم و سریال با تنظیم مجدد و چند کار جدید از حامی می‌باشد که از لحاظ بعد موسیقایی و فنی در سطح بسیار بالایی قرار دارد.
یک لحظه عاشق شو نام تازه‌ترین آلبوم حامی است که به تازگی وارد بازار شده‌است.
 
 
آلبوم‌ها

 
قبیله عشق به همراه (حمید غلامعلی)
حامی ۱۳۷۹
دونیمه رؤیا ۱۳۸۱
بوی گندم ۱۳۸۷
فقط نگاه می‌کنم ۱۳۸۶
آخدا ۱۳۸۹
یه لحظه عاشق شو ۱۳۹۲
از تو هیچ وقت نمی‌رنجم ۱۳۹۴
 
 
تک آهنگ‌ها
 
غزل   
غزل با (پیانو)
پل     
آبی شو        
زمستون       
 
 
فیلم ها
 
سام و نرگس
گل یخ
فالگیر
هدف اصلی

منبع: http://rasekhoon.net/mashahir/show/1384153/حمید-حامی/

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of