تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

زندگینامه جاستین بیبر

بیوگرافی جاستین دِرو بیبر

نام اصلی:جاستین دِرو بیبر

نام مستعار:جِی بی

تولد:۱ مارس ۱۹۹۴

‎۱۰ اسفند ماه ۱۳۷۲

لندن، انتاریو، کانادا

ملیت:کانادا

سبک( ها): پاپ، آراندبی، تین پاپ

ساز( ها):اواز، گیتار، کیبورد، ترومپت، پیانو، درام

سال های فعالیت:۲۰۰۸- اکنون

 

جاستین بیبر در لندن( انتاریو) به دنیا آمد و در شهر استردفورد( انتاریو) بزرگ شد، مادر جاستین بیبر« پتی مالته» وقتی که ۱۸ ساله بود جاستین را حامله شد، هنگامی که جاستین ۲ ساله بود پدرش« جرمی بیبر» برای ازدواج با زن دیگری پتی را طلاق داد و مادرش جاستین را تنها و با درامد اندکی که از کارش به دست می آورد بزرگ کرد.

در حالی که جاستین بیبر بزرگ میشد مادرش نحوه ی زدن پیانو، درام، گیتار و ترومپت را به جاستین آموخت، ابتدای سال ۲۰۰۷ زمانیکه جاستین بیبر ۱۲ ساله بود در مسابقه ای محلی که در شهر استردفورد برپا میشد شرکت کرد و آهنگی از نی- یو به اسم« So Sick» را خواند و به رتبه دوم رسید. بعد مادر جاستین بیبر فیلم هایی از این مسابقه را در یوتوب گذاشت تا دوست هاو اشنایان آن را ببینند، مادر جاستین بیبر« پتی مالته» که متوجه علاقه مردم به فیلم های جاستین شد شروع به گذاشتن فیلم های جدیدی از جاستین بیبر در یوتوب کرد، وی به این کارش افزود تا اینکه بازدید از ویدیوهای جاستین به ۱۰ میلیون رسید.

جاستین بیبر در سال ۲۰۰۷، با گذاشتن ویدئوهایی از خواندن خود در یوتوب، در بین کاربران آن وب گاه محبوب شد و در سال ۲۰۰۸ توسط اسکوتر براون،( کسی که بعداً مدیر برنامه هایش شد) به صنعت موسیقی وارد شد. جاستین بیبر بطور رسمی خوانندگی را از سال ۲۰۰۹ و با انتشار البوم چندآهنگهٔ دنیای من آغاز کرد. در سال ۲۰۱۰ نخستین البوم استودیویی اش با اسم دنیای من ۲ که ادامهٔ البوم چندآهنگهٔ گذشته اش با اسم دنیای من بود، منتشر شد و در رتبهٔ ۱ جدول بیلبورد ۲۰۰ جای گرفت.

پس از انتشار البوم دنیای من ۲ توری جهانی را با اسم تور دنیای من شروع کرد. فیلم سه بعدی جاستین بیبر هم با اسم هیچوقت نگو هیچوقت که یک مستند کنسرتی است در ابتدای سال ۲۰۱۱ اکران شد و به پرفروش ترین فیلم مستند، موزیکال و کنسرتی تاریخ آمریکا تبدیل شد. در اواخر سال ۲۰۱۱ دومین البوم استودیویی جاستین بیبر با اسم زیر دارواش به بازار آمد که شبیه البوم اولش، شمارهٔ ۱ جدول بیلبورد ۲۰۰ شد. سومین البوم استودیویی جاستین با اسم باور در پایان بهار ۲۰۱۲ پخش شد. چهارمین البوم استودیویی جاستین بیبر با اسم هدف در نوامبر ۲۰۱۵ منتشر شد. این البوم موفقیت تجاری داشت و سه تک‎آهنگ از آن در صدر فهرست ۱۰۰ آواز داغ بیلبورد قرار گرفتند.

جاستین بیبر( به گفتهٔ خود) تحت تأثیر هنرمندان سیاه پوست شبیه مایکل جکسون است. جاستین در سال ۲۰۱۱ از طرف مجلهٔ تایم بعنوان یکی از ۱۰۰ فرد تأثیر گذار سال انتخاب شد. همچنین در سال ۲۰۱۱ بعنوان دومین فرد ثروتمند زیر ۳۰ سال ۱۲ ماه قبل هم معرفی شد. در سال ۲۰۱۲ مجلهٔ فوربس خاطرنشان کرد که درامد جاستین بیبر در دو سال پیش ۱۰۸ میلیون دلار بوده است و تا مه ۲۰۱۲ بیش از ۱۵ میلیون نسخه از البوم هایش در دنیا به فروش رسیده است. همچنین به وسیله همین مجله در رتبهٔ سوم فهرست صد شخصیت مشهور قدرتمند سال ۲۰۱۲ قرار گرفت.

 

۲۰۰۸: آغاز کار

بعد از محبوبیت ویدیوهای جاستین بیبر در یوتوب، اسکوتر براون بطور اتفاقی یکی از ویدیوهای جاستین را مشاهده کرد. براون که تحت‌تأثیر استعداد بیبر قرار گرفته بود، آغاز به تماشای تمام ویدیوهای جاستین بیبر در مسابقهٔ مدرسه کرد و در آخر با مادر جاستین بیبر( پتی مالته) تماس گرفت تا پیرامون استعداد بالا العادهٔ جاستین بیبر حرف کند. پتی مالته در اول علاقه ای به اینکه جاستین یک سوپر استار شود نشان نمی داد ولی بعد از چند وقتی رضایت داد تا براون، جاستین را برای ضبط چند آهنگ آزمایشی به آتلانتا ببرد. یک هفتهٔ بعد، براون، جاستین را با آشر، خوانندهٔ مشهور پاپ و آر اند بی اشنا کرد. به این ترتیب بود که جاستین به دسته موسیقی ریموند و براون( گروه موسیقی آشر ریموند و اسکوتر براون) که بالاجمال آربی ام جی خوانده میشد ، پیوست. در اکتبر ۲۰۰۸ بیبر قرارداد خود را با کمپانی آیلند رکوردز امضاء کرد و اسکوتر براون مدیر برنامه های جاستین بیبر شد. در همان زمان جاستین بهمراه مادرش به آتلانتا جابجایی کرد.

۲۰۰۹: آلبوم دنیای من

در ژوئیه ۲۰۰۹ نخستین تک آواز جاستین بیبر با اسم« یک بار» در رادیو پخش شد. این تک آواز در نخستین هفتهٔ انتشارش توانست رتبه ۱۲ را در جدول ۱۰۰ اثر برتر کانادا و رتبهٔ ۱۷ را در جدول ۱۰۰ اثر برتر بیلبورد به دست آورد. نخستین اثر جاستین بیبر با اسم« دنیای من» که آلبومی چندآهنگه( EP) بود، در تاریخ ۱۷ نوامبر ۲۰۰۹ روانه بازار شد. این البوم در بیلبورد ۲۰۰ به رتبهٔ ۶ دست یافت و در کم تر از یک سال، ۱ میلیون نسخه فروش داشت. سه تک آواز این البوم به نام های« یک دختر تنها»،« مرا دوست بدار» و« دختر محبوب» در جدول ۱۰۰ آهنگ داغ بیلبورد جز ۴۰ اثر برتر شدند.

در ۲۰ دسامبر ۲۰۰۹ جاستین آواز« روزی در کریسمس» را به مناسبت کریسمس برای رییس جمهور آمریکا، باراک اوباما و همسر وی، میشل، در کاخ سفید رنگ اجرا کرد.(« روزی در کریسمس» را استیو واندر در سال ۱۹۶۷ برای کریسمس خواند و مایکل جکسون آن را برای کریسمس ۱۹۷۰ باز خوانی کرد).

جاستین بیبر همچنین در پنچاه و دومین مراسم اهدای جوایز گرمی حاضر شد. در همان شب بعد از مراسم گرمی جاستین بهمراه ۸۴ خوانندهٔ دیگر برای خواندن تک آواز خیریه« ما دنیاییم ۲۵ برای هائیتی» که به مناسبت ۲۵اُمین سالگرد ترانهٔ« ما دنیاییم» و جمع اوری کمک برای زلزله زدگان هائیتی بازخوانی میشد به استودیویی رفتند. جاستین در بین آن خوانندگان جوان ترین بود.(« ما دنیاییم» نوشتهٔ مایکل جکسون و لایونل ریچی، برای کمک به قحطی زدگان آفریقا به همراهی ۴۳ تن از ابر خوانندگان آن هنگام پس از مراسم گرمی در سال ۱۹۸۵ ضبط شد).

۲۰۱۰: آلبوم دنیای من ۲٫۰

این البوم نخستین البوم استودیویی جاستین بیبر است. پیش از دنیای من ۲٫۰، آلبومی چند آهنگه به اسم« دنیای من» که تنها ۲۵ دقیقه زمان داشت منتشر شد. در ۱۹ مارس ۲۰۱۰ نخستین البوم استودیویی جاستین با اسم« دنیای من ۲٫۰» منتشر شد. نخستین تک آواز این البوم، ترانهٔ« عزیزم» بود که با همخوانی لوداکریس در ژانویهٔ ۲۰۱۰ منتشر شد و با فروش بیش از ۶ میلیون نسخه تا پایان سال ۲۰۱۰، پرفروش ترین و موفق ترین ترانهٔ جاستین بیبر تا به امروز است. این آهنگ در جداول موسیقی آمریکا به رتبهٔ ۵ رسید و در هفت کشور دیگر در ۱۰ ترانهٔ برتر قرار گرفت و در فرانسه شماره ۱ شد. بعد جاستین بیبر نخستین تور رسمی خود را با اسم« تور دنیای من» در ۲۳ ژوئن ۲۰۱۰( ‎۱ مرداد ماه ۱۳۸۹) و از شهر هارتفورد شروع کرد. در ماه ژوئیه ۲۰۱۰، بیبر، جست و جو شده ترین فرد معروف در اینترنت بود. در همان ماه، ویدئوی ترانهٔ« عزیزم»، با بیش از ۲۵۰ میلیون بازدید در سایت یوتوب، به« پربازدیدترین ویدئوی تاریخ تأسیس یوتوب» بدل گشت. همزمان با این اتفاق، این ویدئو به« دوستداشتنی ترین ویدئوی یوتوب» تبدیل شد. ولی در سال ۲۰۱۲ ویدئوی« گانگام استایل» با بازدید بیش از ۱ میلیارد بار رکورد« عزیزم» را شکست. در سپتامبر ۲۰۱۰ گزارش شد که حساب کاربری بیبر در توییتر، تنها ۳ درصد از ترافیک روزانهٔ این سایت را دارد.

۲۰۱۱: فیلم سه‌بعدی هرگز نگو هرگز و آلبوم زیر دارواش

در فوریه ۲۰۱۱ فیلم سه بعدی ای به اسم( جاستین بیبر:هرگز نگو هرگز) به کارگردانی جون چو، کارگردان فیلم Step Up 3D اکران شد. این فیلم توانست رکورد فیلم این آخرش است مایکل جکسون( ۲۰۰۹) را در میزان فروش در کشور آمریکا بشکند و به پرفروش ترین فیلم موزیکال، کنسرتی و مستند آمریکا تبدیل شود.

در سال ۲۰۱۱ جاستین بیبر از طرف مجله تایمز بعنوان یکی از ۱۰۰ فرد تأثیر گذار سال انتخاب شد. در مه ۲۰۱۱ جاستین بیبر ۶ جایزهٔ بیلبورد را از آن خود کرد. در این مراسم، جاستین بیبر و امینم، هر یک با ۶ جایزه، بیش ترین تعداد جایزه را از آن خود کردند.

جاستین بیبر در ژوئن ۲۰۱۱، از طرف مجلهٔ فوربس بعنوان دومین فرد ثروتمند معروف زیر ۳۰ سال در ۱۲ ماه قبل انتخاب شد. جاستین در این فهرست جوان ترین ستارهٔ موسیقی بود. بر اساس بررسی های این مجله، حقوق جاستین بیبر در ۱۲ ماه قبل، ۵۳ میلیون دلار بوده است.

بیبر از این زمان به بعد رابطه ای عاشقانه ای با سلنا گومز برقرار کرد. رابطه ای که تا مدتها از طرف هر دو تکذیب میشد .

 
جاستین بیبر و سلنا گومز
مطالب خواندنی:

دومین البوم استودیویی جاستین با اسم( زیر درخت دارواش) در ۱۱ نوامبر ۲۰۱۱( ‎۱۰ آبان ماه ۱۳۹۰) منتشر شد. این البوم در هفتهٔ نخست انتشارش در رتبهٔ ۱ جدول بیلبورد ۲۰۰ قرار گرفت و باعث شد تا جاستین به جوان ترین خوانندهٔ تاریخ تبدیل شود که البوم کریسمسش در جدول آمریکا شماره یک میشود . رکورد گذشته برای البوم کریسمسِ الویس پریسلی بود که در سال ۱۹۵۷ و در ۲۴ سالگی اش منتشر شد. همچنین زیر درخت دارواش سومین البوم جاستین است که در جدول بیلبورد ۲۰۰ شماره یک میشود . جاستین بیبر با این البوم به نخستین خواننده ای تبدیل شد که پیش از زادروز ۱۸ سالگی اش، ۳ البوم شماره یک در جدول بیلبورد ۲۰۰ دارد.( نخستین البوم شماره یک جاستین بیبر دنیای من ۲٫۰ و دومین البوم هیچوقت نگو هیچوقت- ریمیکس ها بود.)

۲۰۱۲: آلبوم باور

جاستین در ابتدای سال ۲۰۱۲ میلادی و در آستانهٔ ۱۸ سالگیش، در گفتگو ای با مجلهٔ وی، از حرفه و تأثیرش در آینده سخن گفت:

من هیچوقت نمی خواهم چیزی شوم که مردم می خواهند. این که در پارتی های شبانه شرکت کنم و گرفتار الکل شوم. من هیچوقت نمی خواهم طوری رفتار کنم که احترام بچه ها و والدین شان را از دست بدهم. من می خواهم قابلیت انجام کاری که مایکل جکسون کرد را داشته باشم. جاستین بیببر پیوسته آهنگ های پرهیزکارانه و پاک می خواند. و مدام کودکان ، مادربزرگ ها و پدر بزرگ هایشان او را دوست می داشتند. من نمی خواهم در خصوص روابط های جنسی و مواد مخدر بخوانم و ناسزا بگویم. می خواهم در خصوص عشق بخوانم و احتمالا هنگامی که بزرگتر شدم بیش تر عاشق شوم. ولی می خواهم مورد احترام تمامی باشم.

در پایان بهار ۲۰۱۲، چهارمین البوم استودیویی جاستین بیبر با اسم باور منتشر شد. این البوم در جدول بیلبورد ۲۰۰ به رتبهٔ یک رسید و تبدیل به چهارمین البوم شماره یک جاستین در این جدول شد. تور باور هم به خاطر آگهی البوم از سپتامبر ۲۰۱۲ آغاز شد. در ماه نوامبر ۲۰۱۲ جاستین در مراسم جایزه موسیقی آمریکا برنده سه جایزه من جمله برترین هنرمند سال شد. ریانا و کتی پری من جمله نامزدهای این جایزه بودند.

بسیاری از مردم، مخاطبان تو را با مخاطبان مایکل جکسون و بیتلز قیاس میکنند … اینان اسطوره های غول آسایی هستند که چهرهٔ موسیقی زمان ما را به کلی متحول ساختند، ولی هیچیک از آن ها با سرعتی که تو طی این مقطع کوتاه به آوازه رسیدی، مشهور نشدند. تو محصول رسانه های جمعی هستی، بدین ترتیب هیچوقت قبل از این ستاره ای مثل تو نبوده است.

جاستین بیبر در پایان نوامبر گفتگویی با اپرا وینفری انجام داد. اپرا از این گفتگو بعنوان بزرگترین گفتگو اش از زمان گفتگو با مایکل جکسون در سال ۱۹۹۳ اسم برد. اپرا خاطرنشان کرد که هیچوقت ستاره ای مثل بیبر بر روی زمین نبوده است، برای این که بیبر طی چند وقتی کوتاه از طریق توییتر، فیسبوک و رسانه های گروهی به آوازه بسیار رسید و« محصول رسانه های جمعی است». اپرا جاستین را شبیه جکسون و بیتلز و الویس پریسلی« پدیدهٔ زمان هم دوره» و دارای میلیون ها طرفدار توصیف کرد.

جاستین بیبر در همین ماه مدال« ملکهٔ الیزابت دوم» را که به مناسب شصتمین سال گرد سلطنت ملکهٔ انگلستان ساخته شده بود از استیفن هارپر اول وزیر کانادا اخذ کرد. وب گاه توییتر در پایان سال ۲۰۱۲ خاطرنشان کرد که توییت بیبر در گرامیداشت مرگ الینا روث، بچه شش ساله ای که ابتلا به سرطان مغز بود بیش ترین تعداد بازتوییت را بعد از توییت باراک اوباما بعد از پیروزی در انتخابات داشته است.

در ۷ مه ۲۰۱۳ دیوین کاپلند از جاستین و آشر بخاطر کپی برداری غیرقانونی در ترانهٔ« کسی برای دوست داشتن » شکایت کرد.

۲۰۱۵: آلبوم هدف

در ۲۸ آگوست ۲۰۱۵ بیبر تک آواز« منظورت چیه؟» به سبک های تین پاپ، موسیقی رقص الکترونیک و آراندبی را منتشر کرد؛ نخستین تک آهنگ از چهارمین البوم استودیویی بیبر به اسم هدف که در ۱۳ نوامبر ۲۰۱۵( ۲۲ آبان ماه ۱۳۹۴) منتشر شد. تک آهنگ« منظورت چیه؟» توانست به نخستین آهنگ جاستین تبدیل شود که در فهرست ۱۰۰ آهنگ داغ بیلبورد به رتبهٔ یک برسد. به همین علت جاستین بیبر توانست رکورد جوان ترین هنرمند مرد که توانسته در بیلبود رتبهٔ نخست را به دست بیاورد را در رکوردهای جهانی گینس به دست بیاورد.

در ۲۲ اکتبر هم دومین تک آهنگ به اسم« تاسف» منتشر شد و در ۱۱ ژانویه ۲۰۱۶ توانست بعد از ۸ هفته حضور در جایگاه دوم پس از ترانهٔ« سلام» از ادل در ۱۰۰ آواز داغ بیلبورد رتبه ی یک جدول را بدست‌آورد . این آهنگ دومین آهنگ از جاستین بیبر بود که به رتبه ی یک این جدول دست یافت.

سومین تک آواز از هدف، خودت را دوست داشته باش هم رتبهٔ یک را در ایالات متحده بدست‌آورد و جاستین به نخستین هنرمند مرد تقریبا یک دهه تبدیل شد که سه آواز رتبهٔ یک از یک البوم داشت.

 

تاثیر اینترنت در موفقیت جاستین بیبر

روزنامهٔ آبزرور که در انگلستان منتشر میشود ، در گزارشی اعلام کرده که اثرات جاستین بیبر در بین جوامع مجازی، بیش تر از افرادی چون باراک اوباما و دالایی لاما است. براساس گفتهٔ جن هافمن از روزنامهٔ نیویورک تایمز،« یکی از اثرات بیبر در جوامع مجازی، حساب کاربری جاستین در سایت یوتوب است. پیش از اینکه جاستین نخستین اثر خود را( دنیای من) منتشر کند، حساب یوتیوب وی تا اواسط ماه نوامبر ۲۰۰۹، میلیون ها بازدید داشته است». جاستین بیبر این موفقیت را مدیون اسکوتر براون بود. نخستین کاری که براون کرد، بارگذاری ویدئوهای خانگی بیش تر از بیبر در یوتوب بود تا رتبهٔ جاستین در یوتوب بالاتر برود.

من گفتم:جاستین. طوری بخون که گویی کسی در اتاق نیست. ما با دوربین‌های گرون قیمت فیلم نمی گیریم. ما این کار رو به کودکان می سپاریم. بزار اونا این کارو انجام بدن.

بیبر هم چنان به بارگذاری ویدئوهای تازه در همان حساب کاربری افزود و یک حساب کاربری در سایت توییتر هم راه اندازی کرد و بطور منظم با طرفدارانش رابطه برقرار کرد. این حساب بیبر در توییتر، تا نوامبر ۲۰۱۰، ۶ میلیون دنبال کننده را جذب خود کرد. هم اینک بطور متوسط روزانه ۲۴، ۰۰۰ دنبال کننده به این حساب اضافه میشود . این دو حساب کاربری نقش اصلی را در شناساندن بیبر و همچنین فروش آهنگ هایش داشته است به طوریکه موسیقی ویدئوی ترانهٔ« یک بار» بعد از بار شدن در یوتوب سریع ، به فروش رفت.

انتقادات و جنجال‌های جاستین بیبر

جاستین بیبر در اکثر مواقع، بخاطر جوان تر نشان دادن صورت و صدای خود نسبت به سنش و همچنین موسیقی تین- پاپش و ظاهر و توجه مداوم رسانه ها، مورد نقد قرار می گیرد. نیک کالینز از روزنامهٔ دیلی تلگراف بر این عقیده است که:« شخصیت و نحوه برخورد بیبر، به خصوص ، مدل واکنشش در برابر منتقدان اینترنتی ای که دربارهٔ ظاهر نوجوانانه اش، آهنگ های تین- پاپش، وجه اش بعنوان بتی که دختران نوجوان عاشقش هستند و شیوهٔ رفتار و سخن گفتنش، وی را نقد و ملامت میکنند ، صریح و هجومی به نظر میرسد . که این رفتار از نظر مخالفان و منتقدان بیبر بیش تر مناسب رپرهاست تا شخصی مثل جاستین که از طبقهٔ متوسط ایستاده است».

همچنین جاستین بطور مجدد هدف وبلاگ ها، هکرها و بالاخص گروه‌های غریبه سایت ۴چن، کاربران یوتوب و گروه‌های کاربری در فیسبوک قرار گرفته است. از موفق ترین کارهای این دسته ها، تبدیل کردن واژهٔ« جاستین بیبر سیفیلیس» به یکی از پرجستجوترین کلمه های گوگل در سال ۲۰۱۰، هک کردن ویدئوهای بیبر در یوتوب به طوریکه کاربران در موقع بازدید از آنها به سایت های دیگر راهنمایی می شدند و یا با پیامی مبتنی بر این که:« جاستین بیبر در تصادف رانندگی جان خود را از دست داد» روبرو می شدند، تغییر عکس جاستین در سایت به یک عکس پورنوگرافی و همچنین پخش کردن شایعات و جک های گوناگون مانند :بیبر مرده است، به مکتبی گراییده است و چه بسا این که مادرش، پتی مالته، در ازای ۵۰، ۰۰۰ دلار قرار است عکسی بدون لباس را از خود بر روی جلد مجلهٔ پلی بوی چاپ کند. تمام این ماجراها سبب شد تا شرکتهای اینترنتی، سیستم های امنیتی خود را برای جلوگیری از نفوذ هکرها تقویت کنند؛ بیبر هم در توییتر خود نوشت که هنوز زنده است و آن شایعه دربارهٔ مادرش دروغ بوده و سبب« از کوره در رفتنش شده است».

از جالب توجه ترین حوادث، کمپینگی بود که قرار بود جاستین بیبر را تحت عنوان تور جدیدش به کره شمالی ببرد. این کمپینگ در پی رأی دادن کاربران سایت های ۴چن، دیگ و ردیت در سایت رسمی تور بیبر به راه افتاد. ولی این کار غیر ممکن بود، برای این که دولت کرهٔ شمالی به بیبر برای وارد شدن به این کشور اجازه نمی داد. گروه موسیقی یونیورسال هم هرگونه مداخله در این رأی گیری را رد کرد و در گفتگو با بی بی سی ، این اتفاق را« فریب اینترنتی» خواند.

دستگیری جاستین بیبر در فلوریدا

جاستین بیبر در ۲۳ ژانویه ۲۰۱۴ در فلوریدا به جرم رانندگی در حالیکه تحت تأثیر الکل، ماری جوانا و دارو بوده است و همچنین کورس گذاشتن با خودرو بازداشت شد. همچنین مشخص شد زمان اعتبار گواهینامه رانندگی جاستین هم تمام شده بوده است. جاستین بیبر تا اعلام رأی دادگاه با وثیقه ۲۵۰۰ دلاری ازاد شد. همچنین جاستین در امریکا بخاطر خشونت و پرخاشگری ناگزیر به طی کردن دوره ۱۲ ساعته مدیریت خشم شد. جاستین بیبر در تاریخ July 9th 2014 چند بار به منزل همسایه خود تخم مرغ پرتاب کرد. که هم چنان حکم دادگاه به وسیله هیچ سایت معتبری اعلام نشده است.

اعتقادات و گرایش‌های مذهبی جاستین بیبر

من یک فرد دینی نیستم. من یک روحانی ام… من عقیده دارم که یک قدرت بالاتر از هدایت در زندگی تمامی وجود دارد ! من برای تائید کردن دعاهایم به کلیسا نمی رم و بجای این کار تمرکز بر دعا کردن بصورت خصوصی با خدا می کنم… ما آدم های مذهبی زیادی داریم. من تلاش ندارم به اون ها توهین کنم ولی فکر کنم اون ها گم شدند و صرفا به کلیسا میرن… ولی برای من اینطور نیست. من به کلیسا نمیرم ولی به جاش تمرکز بر دعا کردن می کنم. مردم می تونن بگن که« درصورتی که تو به کلیسا نمی ری پس مسیحی نیستی!» ولی هستم. من با او حرف میزنم .

قابل یادآوری است که جاستین در اواخر سال ۲۰۱۱ میلادی عکس مسیح را بر روی پای چپش خالکوبی کرد.

اسکوتر براون، مدیر برنامه جاستین بیبر و کسی که بار اول استعداد وی را در اینترنت کشف و جاستین را به دنیای حرفه ای موسیقی وارد کرد در گفتگو با روزنامهٔ هاآرتص، اولین بار پرده از گرایش های یهودی جاستین برداشت. همچنین اسکوتر براون در فیلم مستند« جاستین بیبر:هرگز نگو هرگز» گفت که جاستین پیش از آغاز تمامی کنسرت های جاستین بیبر اول دعای« شیما»( نیایش یهودیان) را با گروه موسیقی اش نجوا میکند و بعد از آن دعای مسیحیان را می خواند، اسکوتر براون در بخش دیگری از این فیلم میگوید :« کودکانی وجود دارند که قربانی یهودی ستیزی هستند، آنها با دیدن این فیلم با کسی که هم فرهنگ خودشان است اشنا میشوند و من هم به همین علت حس خیلی خوبی دارم.

شایعهٔ پیوند جاستین بیبر با یهودیت بعد از سفر جاستین به اسرائیل در ماه آوریل ۲۰۱۱ و در ادامهٔ« تور دنیای من» پررنگ تر شد. در این سفر از طرف اسکوتر براون، تقاضای ملاقات جاستین با بنیامین نتانیاهو، اول وزیر اسرائیل صورت گرفت که بعداً عنوان شد این تقاضا از طرف نتانیاهو رد شده است. خود جاستین بیبر سفر به اسرائیل را صرفاً جهت اجرای کنسرت یادآوری کرده و هرگونه رابطه این سفر با سیاست را رد کرده است . این در حالی است که قرار بود بیبر با کودکان اسرائیلی آسیب دیده از حملات موشکی حماس دیدار کند ولی بجای آن ۷۰۰ بلیت رایگان به کودکان اسرائیلی مرز اسرائیل با غزه جهت شرکت در کنسرتش در تل آویو بخشید.

شایعات مبتنی بر یهودی بودن بیبر بعد از شرکت جاستین بیبر در مراسم عروسی دان کیتر( گیتاریست یهودی گروهش) در تورنتو بالا گرفت. در آن مراسم بیبر با کلاه کیپا( کلاه سنتی یهودیان) شرکت کرده بود تا به ریشه های یهودی گروهش احترام بگذارد.

همچنین جاستین و پدرش موقع حضور در اسرائیل بر بدن خود خالکوبی ای( تاتو) حک کردند. در این تاتو کلمه« یشوا»( عیسی) به حروف عبری نوشته شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.