تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

زندگینامه حبیب

 حبیب از خوانندهای قدیمی ایران است که نام اصلی وی حبیب محبیان است.این خواننده ایرانی در تاریخ 4 مهر سال 1326 در شمیران تهران به دنیا امد.

زندگینامه حبیب

حبیب از خوانندهای قدیمی ایران است که نام اصلی وی حبیب محبیان است.این خواننده ایرانی در تاریخ ۴ مهر سال ۱۳۲۶ در شمیران تهران به دنیا امد. این خواننده ایرانی اواز خوان، آهنگساز، نوازنده و ترانه‌ سرای معروف و مالک سبک ایرانی بود. حبیب که از خوانندهای قدیمی ایران است در سال ۱۳۵۰ با آلبوم مرد تنهای شب معروف شد. کیفیت صدای عالی حبیب، بکارگیری از گیتار ۱۲ سیمی و آهنگسازی مایل از موسیقی راک غربی، وی را هنرمندی خاص به موسیقی پاپ ایران معرفی کرد.در خانوادهٔ او، برادرانش هم عاشق موسیقی بودند لیکن فقط خود حبیب به موسیقی حرفه‌ای روی آورد. برادران او منوچهر، منصور و محمود، و خواهران او مریم و افت هستند.

زندگینامه حبیب

برطبق مقالات ارائه شده در سایت ویکی پدیا، برخلاف علاقه بقیه برادرانش به ویولن، عشق این خواننده ایرانی از اول به گیتار بود. دوران نوجوانی حبیب هم دوره با تشکیل گروه بیتلز در دهه ۶۰ میلادی اروپا شد و این سبب عشق بیشتر وی به موسیقی شد. با قبول شدن در امتحان صداوسیما،تحت نظر مرتضی حنانه به یادگیری اصول و اساس آهنگسازی مشغول شد.

ترک و بازگشت به ایران

حبیب این خواننده ایرانی در سال ۱۳۶۰ بخاطر ممنوعیت خواندن، ایران را به مقصد لس آنجلس در ایالات متحده آمریکا ترک کرد.او در سال ۱۳۸۸ با نوشتن نامه‌ای به رئیس جمهور وقت، محمود احمدی‌نژاد، خواست که وطن برگردد و با موافقت ضمنی و پذیرفتن رعایت برخی شرایط در کنار خانواده اش به ایران بازگشت و در رامسر، چهارصد دستگاه ساکن شد.

مطالب خواندنی:

زندگینامه حبیب

در سال ۱۳۹۳ حبیب در جاده ماسوله و شهرک تاریخی ماسوله برای تولید ویدئو کلیپ ترانه خرچنگ‌های مردابی بود که به دست نیروی انتظامی بازداشت شد و بخاطر شهرت و نیز عدم داشتن مجوزهای لازم برای ضبط فیلم، به دادسرا رفت تا روند قضایی معمول پیگیری شود.

زندگینامه حبیب

در اخر، حبیب با قرار وثیقه متناسب آزاد شد.لیکن خیلی سایت‌ها گفتند که او به دست لباس شخصی‌ها و بدون دلیل دستگیر شده‌است.حبیب بعد از آزاد شدن، یک نامه سرگشاده با عنوان «من در سرزمین مادری‌ام بدون دلیل بازداشت شدم و بدون دلیل هم آزاد!» نوشت.

فوت این خواننده ایرانی

حبیب مدت‌ها از بیماری قلبی  رنج می‌برد و در نهایت در ساعت ۹ صبح جمعه ۲۱ خرداد ۱۳۹۵ بر اثر ایست قلبی در روستای نیاسته، کتالم، رامسر و در ۶۸ سالگی درگذشت.مرسی که تا پایان بیوگرافی حبیب با سایت ماندگار تاریخ ما همراه بودید.

منبع ویکی‌پدیا عصر ایران
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.