تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

زندگینامه ستار

عبدالحسن ستّارپور متخلص به ستّار، خوانندهٔ معروف موزیک پاپ و سنتی ایرانی و از هنرمندان قدیمی ایران است.پدر ستار اصالتا از جمهوری آذربایجان است.

زندگینامه ستار

عبدالحسن ستّارپور متخلص به ستّار، خوانندهٔ معروف موزیک پاپ و سنتی ایرانی و از هنرمندان قدیمی ایران است.پدر ستار اصالتا از جمهوری آذربایجان است. این هنرمند زمان کودکی و نوجوانی خود را در شهباز تهران طی کرد. ستار تحصیلات خود را در دبستان و دبیرستان اقبال تمام کرد و کارشناسی را درزمینه اقتصاد بین‌المللی از دانشگاه عالی بازرگانی که الان معروف به کالج مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبایی است کسب کرد. وی به رشته های گوناگون هنری و ورزشی مخصوصا فوتبال علاقه‌مند بود و در تیم‌های فوتبال بازی می‌کرد. حتی چند وقت بعد در جوانی و میان‌ سالی هم علاقه‌مند و دنبال فوتبال بوده و کاپیتان تیم فوتبال هنرمندان نیز گردید.

زندگینامه ستاراین هنرمند بعد از خارج شدن از وطن، به تدریج به موزیک های با ریتم آرام روی آورد. کار کردن این هنرمند با آهنگساز معروف ایرانی صادق نوجوکی، باعث ساختن اهنگ های گوناگون نثل «سپید و سیاه»، «عروسی»، «آشتی»، «گل ناز» و… با صدای ستار و همچنین دو آلبوم، با نام‌های «گلایه»(۲۰۰۱) و «گل‌بانو»(۲۰۰۶) که آلبوم‌های سال او هم حساب می شود.

مطالب خواندنی:

زندگینامه موتزارت

زندگینامه امین رستمی

زندگینامه ستار

عناوین بدست امده توسط این هنرمند

در شب گرد اوری وجوه خیریه جهت کامل کردن دانشنامهٔ ایرانیکا در لندن و در مراسمی که به کمک مجیک پرشیا برپا شده بود، دکتر مصطفی دربیانی مدیر انستیتوی جهانی مطالعات عالیه (IFSI) رشته مطالعات معاصر، به ستار از هنرمندان قدیمی برجستهٔ ایران دکترای افتخاری در زمینه موسیقی داده است.

 

ستار برخلاف برخی خوانندگان دیگر همچون داریوش، ابی، گوگوش، لیلا فروهر و… تجربه بازی در فیلمی را ندارد. هرچند بنا به گفتهٔ او، پیشنهادهای زیادی در این زمینه به ستار می‌شود و حتی یکی از این پیشنهادها که قرار بود ستار در آن به ایفای نقش دانشجویی بپردازد خیلی جدی می‌شود ولی این اتفاق صورت نمی‌گیرد. اما صدای ستار در آن دوران در تعدادی از فیلم‌ها و سریال‌ها پخش شد و فعالیت‌های او در این عرصه به دو سریال و هشت فیلم محدود شد.مرسی که تا پایان بیوگرافی ستار با سایت ماندگار تاریخ ما همراه بودید.

منبع ویکی‌پدیا نماگرد
ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of