تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

زندگینامه فیلیپ شووالتر هنچ کاشف هورمون کورتیزون

فیلیپ شووالتر هنچ در تاریخ ۲۸ فوریه سال ۱۸۹۶ در پیتسبورگ پنسیلوانیا متولد شد. بعد از پایان دوره‌ی دبیرستان وارد کالج لافایت شد و کارشناسی خود را در سال ۱۹۱۶ دریافت کرد. بعد از پایان این دوره، به ارتش پیوست و در آنجا در دوره های پزشکی شرکت کرد و سپس به دانشگاه پیتسبورگ رفت و مدرک پزشکی خود را از این دانشگاه در سال ۱۹۲۰ دریافت کند.

بعد از چند سال کار در رشته‌ی پزشکی در خلال سال‌های ۱۹۲۸ و ۱۹۲۹ به آلمان رفت و مشغول گذراندن دوره‌های تخصصی در حوزه پزشکی شد. دکتر هنچ در سال ۱۹۲۳ تحقیقات خود را در خصوص بیماری رماتیسم مفصلی یا آرترید روماتوئید در کلینیک تحقیقاتی مایو آغاز کرد. دکتر هنچ بعد از سال‌ها تحقیق در خصوص بیماری رماتیسم مفصلی و راه‌های درمان آن سرانجام توانست هرمونی را کشف کند که می‌توانست به درمان این بیماری کمک کند که بعدها این هورمون به نام کورتیزون شهرت یافت. در دوران جنگ جهانی دوم دکتر هنچ به عنوان پزشک به ارتش ملحق شد و کمی در میان تحقیقاتش وقفه ایجاد شد؛ اما با پایان جنگ تحقیقات خود را تکمیل کرد و اولین آزمایش هورمون کورتیزون بر روی نمونه انسانی را در خلال سال‌های ۱۹۴۸ و ۱۹۴۹ با موفقیت به انجام رساند و به همین خاطر نیز به همراه دو شیمیدان به نام‌های ادوارد کالوین کندال و تادیوس ریشتاین توانست در سال ۱۹۵۰ جایزه‌ی نوبل پزشکی را دریافت کند.

مطالب خواندنی:

روماتیسم مفصلی یک بیماری سیستمیک و مزمن است، شیوع این بیماری در جهان حدود یک درصد است و در میان زنان بیش از مردان شایع است. این بیماری بیشتر در دهه‌های اول، سوم تا پنجم بیشتر دیده می‌شود. کشف هورمون کورتیزن و بکارگیری آن برای درمان بیماری رماتیسم مفصلی کمک بسیاری به بیماران کرد؛ هرچند که کماکان نیز درمان قطعی برای این بیماری وجود ندارد.

دکتر فیلیپ شووالتر هنچ در تاریخ ۳۰ مارچ سال ۱۹۶۵ و در ۶۹ سالگی دیده از جهان فروبست.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.