تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

زندگینامه پیروز

پیروز این خواننده ایرانی با اسم اصلی پیروز پاینده آزاد در 14 اردیبهشت 1341 در تهران به دنیا امد.خواننده، ترانه‌ سرا، آهنگساز معروف موزیک ایرانی است.

زندگینامه پیروز

پیروز این خواننده ایرانی با اسم اصلی پیروز پاینده آزاد در ۱۴ اردیبهشت ۱۳۴۱ در تهران به دنیا امد.خواننده، ترانه‌ سرا، آهنگساز معروف موزیک ایرانی است.این خواننده ایرانی خواسته اش این بود که نوازنده درامز شود و به خواسته اش هم رسید.طبق گفته خودش کسی که خیلی او را در رسیدن به این جایگاهی که الان دارد تشویق می کرد دایی اش بود. دایی پیروز دارای یک باند موسیقی بود و وقتی که پیروز بچه ای کوچک بوده، به اتاق موسیقی او می‌رفته و نخستین سازی که می دید، ساز درامز بوده و بعد پرکاشن و بعد گیتار و بخاطر همین به موزیک ایرانی عشق می ورزید سپس تبدیل به یک خواننده ایرانی معروف شد.

زندگینامه پیروز

مطالب خواندنی:

زندگینامه موتزارت

زندگینامه امین رستمی

این خواننده ایرانی در تاریخ دسامبر ۱۹۷۷ جهت ادامه سوادش به سانفرانسیسکو آمریکا رفت. در سال ۱۹۸۳ یا ۱۹۸۴ میلادی در شهر سانفرانسیسکو او با گپ «شش و هفت» که با بودن دوستانش ابی نه ان ابی خواننده ایرانی معروف، مرتضی، روبیک، مهرداد آشتیانی و چند خوانندهٔ دیگر همراه بود،فعالیت اصلی خود را در زمینه موزیک ایرانی شروع کرد.؛ تا اینکه در سال ۱۹۸۷ به عنوان خواننده، ترانه‌ سرا و آهنگساز به گروه بلک کتس معرفی شد. پیروز در سال ۱۹۹۸ از بلک کتس رفت. کارهای هنری خود را بدون بلک کتس ادامه داد.پیروز پاینده آزاد با نازی سهیلی در سال ۱۳۹۰ وصلت کرد، او اهنگ مورد علاقه خود به اسم ناجی را در روز ازدواج به همسرش نازی هدیه داد. همسرش مدیر برنامه های هنری این خواننده ایرانی معروف هم هست.

زندگینامه پیروز

بلک کتس و این خواننده ایرانی

روزی با شهبال شب پره سازنده بلک کتس آشنا شد و به دعوت شهبال که در موزیک ایرانی خواننده های زیادی را معرفی کرده در سال ۱۳۶۶ به لس آنجلس رفت و یک خواننده و گیتاریست گروه شد. نخستین آلبومش را در سال ۱۹۹۲ به عنوان پول ارائه داد.در سال ۱۹۹۹ هدفش این بود که از گروه بلک کتس برود نخستین آلبوم مستقل او عشق نو بود دومین آلبوم پندار نیک بود که درد و دل او با طرفدارانش بود. سومین آلبوم م هم فردای بهتر بود.پیروز به طول ۸ سال از زمینه هنری و زندگی شهری دور شد. و در مزرعه بزرگ و پرورش حیوانان در کنار اسب های اصیلش به استراحت و ترانه سرایی گذراند.مرسی که تا پایان بیوگرافی پیروز با سایت ماندگار تاریخ ما همراه بودید.

زندگینامه پیروز

منبع ویکی‌پدیا فتوکده
ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of