تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

زندگینامه گلپا

اکبر گلپایگانی از خوانندگان قدیمی ایران در تاریخ 10 بهمن سال 1312 در تهران متولد شده است. متخلص به گُلپا از بهترین خوانندگان قدیمی ایران است.

زندگینامه گلپا

اکبر گلپایگانی از خوانندگان قدیمی ایران در تاریخ ۱۰ بهمن سال ۱۳۱۲ در تهران متولد شده است. متخلص به گُلپا از بهترین خوانندگان قدیمی ایران است. اکبر گلپایگانی در پنج سالگی مادرش فوت کرد و این اتفاق در آن دوره بر روحیه این فعال در رشته موسیقی به شدت تاثیر بدی گذاشته بود. اکبر گلپایگانی در خاطراتش در این رابطه خطاب میی کند، در آن دوره جهت سلامتی مادرم اذان قرائت می کردم و تا یک ماه هر روز مناجات قرائت می کردم.

زندگینامه گلپا

در سال ۱۳۱۸, گلپا به دبستان فرهنگ وارد شد و به عنوان قاری قرآن در کلاسش انتخاب شد. بعد از این کارها، اکبر گلپایگانی که از خوانندگان قدیمی ایران است  با  با چند قاری قرآن و مرثیه سرا و فعالیت تحت نظارت آنها اساس و پایه موسیقی را آموخت. در سال ۱۳۲۰او به‌ صورت سخت و منظم یاد گرفتن موسیقی و الت های ان را پیش پدر شروع کرد. در سال ۱۳۲۶ او نخستین تجربه بودن در یک گروه ارکستر کر و در سال ۱۳۲۷ در انجمن موسیقی مدرسه نظام عضویت گرفت و از سال ۱۳۲۸ تا چند سال بعد اهسته اهسته با استاد های رده اول موسیقی اشنایی پیدا کرد و تعلیم را زیر نظر این اساتید شروع کرد.

مطالب خواندنی:

زندگینامه موتزارت

زندگینامه امین رستمی

زندگینامه گلپا

 

شانس مجدد زندگی اکبر گلپایگانی

وی از خوانندگان قدیمی مشهور موسیقی ایرانی بخاطر سکته کوچک مغزی در بیمارستان دی تهران با دقت زیر نظر پزشکان بود و با تایید پزشکان به منزل خود انتقال یافت.

زندگینامه گلپا

گلپا چند روزی در بیمارستان بود و با بهتر شدن وضعیت بدنی از بیمارستان انتقال یافت که در حال حاظردر منزل خود دوران نقاهت پس از بیماری را سپری می کنند.مرسی که تا پایان بیوگرافی گلپا با سایت ماندگار تاریخ ما همراه بودید.

منبع ویکی‌پدیا نمناک
ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of