تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

زندگینامه ساموئل باتلر

ساموئل باتلر (زاده ۴ دسامبر ۱۸۳۵ - درگذشته ۱۸ ژوئن ۱۹۰۲) نویسنده و رمان نویس مشهور در دوره ویکتوریایی اثر های مختلفی را خلق کرد.

زندگینامه ساموئل باتلر

ساموئل باتلر (زاده ۴ دسامبر ۱۸۳۵ – درگذشته ۱۸ ژوئن ۱۹۰۲) نویسنده و رمان نویس مشهور در دوره ویکتوریایی اثر های مختلفی را خلق کرد.از مهمترین و نامورترین کتاب‌های او می‌توان به یوتوپین (آرمانشهری)، اروون (بر بالای دامنه) و کتابی که پس از مرگش منتشر شد، راه آخرت “راهی که همه می‌روند”، اشاره کرد.باتلر در روستای لانگار در ناتینگهمشایر به دنیا آمد و رابطه ی خصومت آمیزی با والدین خود، به خصوص پدرش، داشت.

زندگینامه ساموئل باتلر

مطالب خواندنی:

زندگینامه همفری دیوی

زندگینامه جاستین بیبر

او در سن دوازده سالگی برای تحصیل به مدرسه ای در شروزبری فرستاده شد و زندگی سخت در آن محیط را اصلا دوست نداشت. باتلر بعدها از شخصیت سختگیر مدیر این مدرسه در کتاب راه آخرت استفاده کرد. او سپس در سال ۱۸۵۴ به کالج سنت جان در کمبریج رفت و به تحصیل مشغول شد.

زندگینامه ساموئل باتلر

ساموئل باتلر بعد از اتمام زمان تحصیل، جهت اماده  کردن خودش برای اینکه یک مبلغ مذهبی، زندگی به شدت ارامی را در لندن برای خود انتخاب کند لیکن گرفتن که اعتقادات مذهبی جامعه، به هیچ وجه موثر نبود در اخلاقیات و رفتار آدم های اطرافش. و اغاز به زیر سوال بردن اعتقادات خود کرد. این کار او، تأثیر زیادی در نشریه های بعدی این نویسنده ی مشهور داشت.
منبع ویکی‌پدیا راسخون
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.