تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

زندگینامه لری پیج

لری پیج در 26 مارس سال 1973 در امریکا به دنیا امده است. کارآفرین و ادم معروف از کشور آمریکای است. که درکنار سرگئی برین موتور جستجوی  گوگل را ساخت.

زندگینامه لری پیج

لری پیج در ۲۶ مارس سال ۱۹۷۳ در امریکا به دنیا امده است. کارآفرین و ادم معروف از کشور آمریکای است. که درکنار سرگئی برین موتور جستجوی  گوگل را ساخت. در ۴ آوریل ۲۰۱۱ بعد از کناره گیری اریک اشمیت، لری پیج که  جزو مشاهیر کارآفرین محسوب می شود رئیس اجرایی گوگل شد. در سال ۲۰۱۳ فوربز اموال لری پیج را تقریبا ۲۳ میلیارد دلار گفته است و او در لیست پول دار ترین در آمریکا در مقام بیستم رفت. لری پیج اختراع کننده مقام صفحه (پیج رنک) بود که اساس و ساختار الگوریتم جستجوی گوگل است. این کارآفرین نیزدر کنار سرگئی برین حدودا ۱۶ درصد از سهام گوگل را در اموال خود جا داده اند. و در حال حاظر مدیرعامل اجرایی شرکت الفابت است.

زندگینامه لری پیج

 

گسترش موتور جستجو

برین و پیج بخاطر تبدیل دادهٔ بک لینک جمع‌آوری شده به دست کرالر وب (خزنده وب) BackRub به یک اندازه ای از مهم بودن جهت یک صفحه وب معلوم، الگوریتم پیج رنک (PageRank) را گسترده تر کردند و فهمیدند که این کار قادر است جهت بنا کردن یک موتور جستجوی در کل بهتر از موتور جستجوهای مختلف مورد بکارگیری قرار گیرد. این الگوریتم تازه با تیکه  بر یک تکنولوژی بوده است که مرتبط بودن این بک لینک‌هایی که یک صفحهٔ وب را به دیگری وصل می‌کند، تجزیه و تحلیل می‌کرد.

مطالب خواندنی:

زندگینامه لری پیج

این دو محقق با ترکیب این ایده‌ها شروع به فعالیت کردند و اتاق خوابگاه پیج را به عنوان آزمایشگاه موتور برای خود انتخاب کردند. آن‌ها قطعات یدکی از کامپیوترهای ارزان را برای ایجاد دستگاهی که این موتور جستجوی نوپا را با شبکهٔ پهنای باند دانشکدهٔ استنفورد متصل نماید، استخراج کردند. بعد از اینکه پیج اتاق خود را مجهز کرد، تصمیم گرفتند خوابگاه برین را هم به یک اداره و مرکز برنامه‌نویسی تبدیل کنند تا بتوانند طراحی‌های جدید موتور جستجو را بر روی وب آزمایش کنند. رشد سریع پروژهٔ آن‌ها باعث شد تا زیرساخت‌های محاسباتی استنفورد مشکلاتی را تجربه کند.

زندگینامه لری پیج

شعار های معروف

تصمیم ما رشد طولانی است؛ پس با توجه به این با بودن اینکه در مخارج زمان کوتاه خود خیلی دقیق هستیم، خیلی اسون بر روی فناوری های آینده پول میگذاریم.
خیلی از مدیران کمپانی های بزرگ، معتقد هستند و به تغییرات اعتقاد ندارند. لیکن اگر شما نگاهی به تاریخ داشته باشید، مشاهده می کنید که تمام بود و نبود ما ادم ها تغییر می‌کند. اگر شما تجارتی محکم دارید، باید به مشکل برسید.شما جهت عملی کردن و وسیع کردن یک پیشرفت جتما به یک کمپانی با کارکنانی زیاد احتیاج ندارید.خیلی از کمپانی ها با طی کردن زمان رو پس رفت می روند. مشکل آن‌ها اینجست که آینده را نمی بینند. من تا ابد تلاش می‌کنم تا بر آینده تمرکز بکنم. از خودم می‌پرسم آینده قرار است چگونه بیاید؟ ما چه چیزی را می سازیم؟ چگونه قادر هستیم آن را با قیمت بالایی گیر بی اوریم؟حتما اعتقاد داشته باشید که حتما با خلاف و گناه پول بدست نمی اید. مرسی که تا پایان بیوگرافی لری با سایت ما ماندگار تاریخ ما همراه بودید.

منبع ویکی‌پدیا راسخون
ممکن است شما دوست داشته باشید
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x