تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

زندگینامه موتزارت

ولفگانگ آمادئوس موتسارت موسیقی دان و آهنگساز اتریشی است که در تاریخ 27 ژانویهٔ سال ۱۷۵۶به دنیا امد.

زندگینامه موتزارت

ولفگانگ آمادئوس موتسارت موسیقی دان و آهنگساز اتریشی است که در تاریخ ۲۷ ژانویهٔ سال ۱۷۵۶به دنیا امد. این هنگساز در عمر کوتاه خود بیشتر از ۶۰۰ قطعه موسیقی شامل موسیقی جهت اپرا و همچنین مثل سمفونی، کنسرتو، موسیقی مجلسی، سونات، سرناد، برای گروه کُر بنا کرد. این موسیقی دان در سومین سال از عمر خود شروع به آهنگسازی کرد و در همه اروپا معروف شد. در هفت‌ سالگی نخستین سمفونی، و در نوجوانی نخستین اپرای کامل خود را ساخت. وی در همه ژانرهای مرسوم در زمان زندگی‌اش موسیقی تصنیف کرد و آثار خارق العاده ای ساخت.

در طی زمان کودکی، وی به قصرهای گوناگونی در نقاط اروپا می رفت تا جهت مهمانان گوناگون موسیقی بنوازد. در سن ۱۷ سالگی، وی سمت نوازنده سلطنتی سالزبورگ را گرفت. اگرچه این فعالیت برای او زیاد خوب نبود، لیکن آن چند سال برای او سال های پر فعالیت در ایجاد موسیقی بودند. در ۱۷۸۱ موتزارت تا ابد به وین رفت، مکانی که بقیه عمرش را در آنجا طی کرد. در وین، او معروف شد و بیشتر برای آهنگسازی و اجرا از او درخواست می‌شد.

زندگینامه موتزارت

سبک کاری این آهنگساز

سبک  این موسیقی دان در وسعت و قیاس حماسی و عظیم است. شاخه‌های کمی در موسیقی هستند که موتزارت در آن اسمی از این اهنگساز نبرده باشند. وی قطعه‌هایی از سمفونی، اپرا، کنسرت و قطعه‌هایی تکی برای پیانو را ساخته است. فعالیت او از قطعات کوچک شاد تا اثر های قدرتمند و پر چالشی که احساسات انسان را لمس می‌کند متفاوت است.

زندگینامه موتزارت

در اول کار، موتزارت توانایی زیادی در یادگرفتن و به یاد آوردن موسیقی‌هایی داشت که از دیگران می‌شنید. او می‌توانست سبک و موسیقی افرادی مانند هایدان و باخ را ترکیب کند. اما زمانی که به بلوغ رسید سبک و تعابیر خود از موسیقی را ایجاد کرد. موسیقی موتزارت به نوبه‌ی خود روی کارهای اولیه‌ی بتهوون تأثیر زیادی داشت.

مرگ این موسیقی دان

موتزارت تا زمان مرگش در سن ۳۵ سالگی در سال ۱۷۹۱، زندگی پرباری داشت.

منبع ویکی‌پدیا ویکی 5040
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.