تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

زندگینامه رامبراند

رامبرانت هارمنزون فان راین که نقاش معروف هلند هست در 15 ژوئیهٔ سال 1606 متولد شد. نقاش هلندی و از ادم های دوران طلاییِ آن کشور بود.

زندگینامه رامبراند

رامبرانت هارمنزون فان راین که نقاش معروف هلند هست در ۱۵ ژوئیهٔ سال ۱۶۰۶ متولد شد. نقاش هلندی و از ادم های دوران طلاییِ آن کشور بود.

نماینده بارز مکتب و سبک نقاشی هلندی و معلم سایه و روشن در نقاشی است. رامبراند فرزند آسیابانی از مردم لیدن بود. مادرش او را به خواندن کتاب مقدس (تورات و انجیل) تشویق می‌کرد و به این خاطره خیال هنرآفرین او همیشه از دیدن و تصور زندگی اصلی هلند فراغتی می‌یافت به طرف شهر بیت‌ المقدس پرواز می‌کرد و داستان‌های مذهبی را مجسم می‌ساخت. وقتی که به دانشگاه وارد شد به آموختن مواد علمی علاقه ای نداشت. در اخر سر شاگرد یکی از نقاشان محلی شد. بعد از زمانی از معلم چشم پوشید و نزد خود به کار پرداخت. بیست و دو ساله بود که به آمستردام رفت و در آنجا به عنوان نقاش چهره‌ نگار به کار پرداخت و محبوبیتی کسب کرد.

زندگینامه رامبراند

سبک هنری این نقاش معروف هلند

رامبراند استاد اعظم در هر روش نقاشی بود، مناظر شاعرانه ، پرتره های که در عمق روان افراد نفوذ می کند، کارهای مذهبی و اساطیری که نشان از رویکرد شخصی او به مسیحیت داشت، موضوعات تئاتری و یا عجیب و غریب، و موارد بسیاری دیگر.

محل وفات این نقاش هلندی

رامبراند یک طراح بی نظیر بود و در طی زندگی اش نقاشی و قلم زنی هایی که جادویی در خط و احساس است ساخت. نبوغ او بسیار سریع در آمستردام به رسمیت شناخته شد و او به خیلی زود بسیار ثروتمند شد، لیکن با گذر سال ها و افزایش علاقه او به موضوعات مذهبی، او فروش و درخواست های زیادی را از دست داد.

زندگینامه رامبراند

این قضیه، به همراه تراژدی زندگی شخصی و خرج های سنگین و سوء مدیریت بودجه ، باعث شد که وی سال های آخر عمر خود را در سختی زیادی بگذراند، با این وجود رامبراند تسلیم سلیقه عمومی نشد و تا زمان مرگ خود در سال ۱۶۶۹، همواره طبق علاقه خود به نقاشی ادامه داد. نفوذ او بر همه گونه های هنر پس از مرگ وی فوق العاده است .

منبع ویکی پدیا ویکی 5040
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.