تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

زندگینامه جان دمول

جان دمول که بدلیل نقش مجری در شوی بزرگ «بیگ برادر» هم در هلند و هم در  بقیه کشور های جهان معروف شده است در تاریخ بیست و چهارم آوریل سال 1955 چشم به جهان گشود.

زندگینامه جان دمول

جان دمول که بدلیل نقش مجری در شوی بزرگ «بیگ برادر» هم در هلند و هم در  بقیه کشور های جهان معروف شده است در تاریخ بیست و چهارم آوریل سال ۱۹۵۵ چشم به جهان گشود. این کارافرین معروف از همان دوران کودکی علاقه داشت که دیگران را از راهی سریع به پول بسیار زیادی برساند. کشور هلند یکی از کشورهای اروپایی است که مردم آن از نظر سطح زندگی در وضعیت مناسبی قرار دارند؛ اما جان دمول چیزی فراتر از این ها را برای مردم خود می خواست.

این کارافرین معروف قصد داشت با استفاده از یک شوی تلویزیونی و اسپانسرهای فراوان مبلغ فوق العاده ای به عنوان جایزه برای برنده در نظر بگیرد و بدین ترتیب به اصطلاح «یک شبه به نان و نوا رسیدن» جامه ی عمل بپوشاند. ایده ی اجرای این مسابقه از همان دوران نوجوانی در ذهن جان دمول شکل گرفت و هر چه جلوتر رفت تصمیم گرفت تا این فکر خود را به طور جدی تری دنبال کند و آن را به مرحله اجرا درآورد.

زندگینامه جان دمول

شروع کار حرفه ای

جان دمول که از مالکین شرکت بزرگ Endemol بود و از تهیه کنندگان مجموعه تلویزیونی بیگ برادر به حساب می آمد، ایده های فوق العاده ای برای ثروتمند شدن افراد ارائه داد و در نهایت توانست آن ها را به مرحله ی اجرا در بیاورد.

جان دمول در حال حاظر به قدری موفق است که شوی تلویزیونی او در سر تا سر اروپا بیننده دارد و همیشه شرکت کننده های مختلفی از کشورهای گوناگون برای شرکت در آن وارد هلند می شوند. در حقیقت جان دمول توانست سنت واردات شرکت کننده به مسابقات تلویزیونی آمریکایی را بشکند و برنامه ای را در کشوری اروپایی بسازد که زبان مردمش انگلیسی نیست، اما شرکت کنندگان سراسر جهان برای شرکت در آن لحظه شماری می کنند.

پس از آن که شرکت تلویزیونی Endemol به یک شرکت مخابراتی اسپانیایی فروخته شد، این کارافرین معروف تمام سعی و تلاش خود را به کار گرفت و تلاش کرد تا شوی تلویزیونی خود را سر پا نگه دارد. حمایت های وی از این مجموعه نتیجه داد و سرانجام در سال ۲۰۰۵ این شوی تلویزیونی به بیشترین میزان بیننده در سراسر دنیا دست پیدا کرد. به سبب موفقیت های بی شمار شوی تلویزیونی برادر بزرگ، جان دمول تصمیم گرفت تا شوی جدیدی را در تلویزیون هلند با نام «تالپا تی وی» آغاز کند و این شو نیز همانند برادر بزرگ به موفقیت های زیادی دست پیدا کرد.

زندگینامه جان دمول

اطلاعاتی درباره شو این کارافرین معروف

شرکت کنندگان در مسابقه ی برادر بزرگ باید به مدت ۳ ماه در یک فضای بسته زندگی کنند و کسی که بیشتر از همه در این مدت دوام بیاورد، فرد موفق مسابقه می باشد. اما با توجه به آن که تحمل کردن زندگی در یک محیط بسته برای مدت بیش از یک هفته تقریبا غیر ممکن است، برای شرکت کنندگان امتیازاتی را نیز در نظر گرفته اند؛ برای نمونه هر شرکت کننده پس از چند روز می تواند با یک روان پزشک صحبت نماید. شرایط سخت دوام آوردن در این محیط چالش هایی را برای شرکت کنندگان به وجود می آورد که در نهایت موجب درگیری آن ها می شود. هم چنین در هر مرحله به هر فردی یک وظیفه داده می شود و او باید آن وظیفه را به درستی انجام دهد.مرسی که تا پایان این مقاله با سایت ماندگار تاریخ ما همراه بودید.

منبع پرورش افکار راسخون
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.